Anti-frizz šampón a maska na vlasy s arganovým olejom Simplement Argan

30,00 €
Na sklade
Cena je vrátane DPH

Arganový šampón na vlasy proti vlneniu vlasov

Arganová maska na vlasy proti vlneniu vlasov

ECO CERT NATURAL AND ORGANIC COSMETICS Certifikát ECO BIO prírodná kozmetika DanyVital   Certifikát VEGAN OK prírodná kozmetika DanyVital    Certifikát dermatologicky testovaná prírodná kozmetika DanyVital

Prírodná kozmetika bez parabénov    Prírodná kozmetika bez syntetických materilálov   Prírodná kozmetika bez GMO geneticky modifikovaných rastlín   Prírodná kozmetika bez parafínov   Prírodná kozmetika bez testovania na zvieratách

Vyrobené v Taliansku, z prírodných surovín z eko poľnohospodárstva alebo kontrolovaného zberu vo voľnej prírode.

Výrobca: SIMPLEMENT ARGAN S.N.C. Gualdo Cattaneo PG Taliansko

Recyklovateľný obal: je vyrobený z ekologických celulózových vlákien získaných z trvalo udržateľných lesov.

Doručenie: 2-3 pracovné dni. Poštové a balné: 3,90 € s DPH. Bezplatné doručenie: objednávky >75€

Prírodný set s arganovým olejom proti vlneniu vlasov

Šampón obohatený Argánovým olejom eliminuje vlnenie a uľahčuje vyhladenie (vyrovnávanie) vlasov. Aragánový olej vyživuje vlasy do hĺbky, dodáva jemnosť a lesk suchým a poškodeným vlasom. Ochraňujúci (ošetrujúci) olej na vlasy

Maska obohatená Argánovým olejom eliminuje vlnenie a uľahčuje vyhladenie (vyrovnávanie) vlasov. Aragánového olej vyživuje vlasy do hĺbky, dodáva jemnosť a lesk suchým a poškodeným vlasom.

Viac informácií
Objem Nie
Zloženie
Prírodný set anti-frizz šampón a maska na vlasy s arganovým ojejom
 • Šampón obohatený arganovým olejom vyživuje vlasy do hĺbky, dodáva jemnosť a lesk suchým a poškodeným vlasom. Ochraňujúci (ošetrujúci) olej na vlasy. Bavlník bylinný má zjemňujúce účinky na vlasy, eliminuje vlnenie a uľahčuje vyhladenie (vyrovnávanie) vlasov.
 • Masku obohatenú arganovým olejom, ktorá eliminuje vlnenie a uľahčuje vyhladenie (vyrovnávanie) vlasov.
Pôvod surovín prírodnej kozmetiky

Prírodná kozmetika vyrobená v Taliansku

z prírodných surovín z ekologického poľnohospodárstva alebo kontrolovaného zberu vo voľnej prírode. Ekologické poľnohospodárstvo je moderný systém hospodárenia, ktorý bez použitia syntetických pesticídov a hnojív a bez týrania zvierat produkuje kvalitné a zdravé biopotraviny.

Ako používať

Rovnomerne vmasírujte do vlhkých vlasov. Napeňte a dôkladne opláchnite. Odporučené používať v kombinácii s vlasovou maskou proti vlneniu vlasov.

Certifikáty

ECO CERT NATURAL AND ORGANIC COSMETICSAIAB Certifikát BIO ECO COSMESI

Udeľujeho francúzska certifikačná organizácia od roku 1991. Výrobky s logom Ecocert majú vždy na obale uvedené v % podiel zložiek prírodného pôvodu, ekologického pôvodu a bio pôvodu. Ecocert sa stal vďaka sieti vlastných pobočiek a spolupráci s dodávateľmi významným článkom certifikácie vo svete. Vo Francúzsku kontroluje až 70% bioprodukcie. Existujú dva certifikáty ECOCERT, NATURAL AND ORGANIC COSMETIC a NATURAL COSMETICS. Najmenej 95% všetkých rastlinných zložiek vo vzorke a minimálne 10% všetkých zložiek podľa hmotnosti musí pochádzať z ekologického poľnohospodárstva.

Certifikát ECO BIO prírodná kozmetika AIAB Certifikát BIO ECO COSMESI

Tento certifikát udeľuje talianska Asociácia ekologického poľnohospodárstva (AIAB) v kooperácii s inštitútom pre etickú certifikáciu (ICEA). Certifikát zaručuje a) neprítomnosť GMO (geneticky modifikované organizmy), b) použitie len prírodných surovín z eko poľnohospodárstva alebo kontrolovaného zberu vo voľnej prírode c) netestovanie už vyrobeného produktu na zvieratách.

Certifikát VEGAN OK prírodná kozmetika DanyVitaVEGAN OK 

Talianska ochranná známka potvrdzujúca, že výrobok neobsahuje živočíšne zložky a sú preto vhodné pre vegánov.  Produkty, ktoré sú držiteľmi certifikácie VEGAN OK navyše neobsahujú geneticky modifikované produkty (GMO). Ak niektorá kozmetika obsahuje ingredienciu vyrábanú zo sóje alebo kukurice, jedná sa o odrody, ktoré neboli geneticky modifikované.

Certifikát bez testovania na zvieratáchSTOP ANIMAL TESTING

Logo skáčuceho zajačika je jediná svetovo uznávaná garancia, že kozmetické výrobky neboli testované na zvieratách. Audito ECEAE zaručuje, že hotové výrobky ani ich ingrediencie neboli testované na zvieratách.

Certifikát NICKEL TESTED prírodná kozmetikaTESTOVANÉ NA OBSAH NIKLU < 0,00001%

Prírodná kozmetika MaterNatura je dermatologicky testovaná pre všetky typy pokožky a hlavne veľmi citlivú pokožku. Kozmetika je testovaná na obsah niklu, chrómu a kobaltu s hodnotami menej ako 0,00001 %, čím sa výrazne znížuje riziko vzniku alergií.

Balenie a obal

RECYKLOVATEĽNÝ OBAL PRÍRODNEJ KOZMETIKA SIMPLEMEMNT ARGAN

je vyrobený z ekologických celulózových vlákien získaných z trvalo udržateľných lesov.

Étos výrobcu

SIMPLEMEMNT ARGAN

Simplement Argan sa vášnivo venuje výrobe esenciálnych olejov a derivátov z aromatických bylín. Simplement Argnab Snc sa nachádza v nedávno bio-certifikovanom poľnohospodárskom pozemku Colle Carrello v0 vnútrozemskom regióne Umbria, známeho pod názvom "Zelené srdce Talianska. Simplement Argan začal pestovaním a výrobou bio-udržateľného extrahovaného olivového oleja a aromatických rastlín používaných na výrobu esenciálnych olejov a aromatických vôd za studena. Simplement Argan má exkluzívny vzťah so ženským družstvom v Maroku, ktoré vyrába arganový olej. Všetky výrobky sú prísne certifikovane organické.

DANYVITAL je certifikovaný importér a obchodný zástupca výrobkov Simplement Argan pre Slovensko.

Hlavné suroviny a ich vlastnosti

Hlavné suroviny setu Anti-frizz šampón a maska na vlasy s arganovým olejom

Arganovník tŕnistý (Argania spinosa) olej zo semienok orechov

 • Arganový olej vykazuje veľmi vyvážené zloženie olejových kyselín, kyseliny linolovej a kyseliny palmitovej a tým pokrýva široké spektrum mastných kyselín. Podporuje prirodzené funkcie pokožky a má antioxidačné účinky. Vzhľadom na to, že má schopnosť stimulovať bunky, arganový olej sa stal populárnym produktom proti starnutiu.
 • Vďaka svojim vlastnostiam môže byť použitý pre suché a citlivé typy pokožky a dlhodobo zlepšuje funkciu pokožky. Tento olej je vhodný pre chorú pokožku (dermatózu, alergiu). Avšak nepražené jadrá sú pre kozmetické účely optimálne. Vzhľadom na vysokú cenu arganového oleja sa na trhu nachádza množstvo alternatívnych olejov - v dôsledku toho je potrebné venovať pozornosť schváleným certifikáciám na výrobku.
 • Kozmetické vlastnosti: antioxidant, ideálny pre zrelú pleť chráni a podporuje funkciu pokožky, intenzívna starostlivosť a vyhladzovanie, najmä pre suchú pleť,  ideálny aj pre chorú pokožku.

Bambucké maslo z orechov Bambuckého stromu (Vitellaria paradoxa ).

 • Bambucké maslo sa hojne využíva najmä v kozmetike, a to ako samostatný produkt, alebo ako súčasť mnohých kozmetických výrobkov (lesky na pery, hydratačné krémy a emulzie, vlasové balzamy a kondicionéry...). 
 • Obľúbené je aj pri výrobe mydiel, keďže obsahuje čistiace zložky. 
 • Bambucké maslo sa taví pri telesnej teplote a dobre sa vstrebáva do pokožky. Pleti dodáva hydratáciu a premasťuje ju. Lieči však aj kožné problémy, ako sú psoriáza, akné a jazvy po poranení, či kozmetické problémy ako strie a celulitída.
 • Keďže má bambucké maslo protizápalové, zvláčňujúce a zvlhčujúce vlastnosti, je častou prísadou liečivých mastí.
 • Má tiež schopnosť absorbovať ultrafialové žiarenie a preto sa používa aj ako slabší opaľovací krém.

Bavlník bylinný (Gossypium herbaceaum)

  Anti-frizz šampón a maska na vlasy s arganovým olejom je:

  • BEZ PARABÉNOV. Parabény: Sú to konzervačné látky, ktoré sa pridávajú do mydiel, šampónov, sprchových gélov, telových krémov či antiperspirantov. Najnebezpečnejšie varianty sú propyl-parabén, butyl-parabén, metyl-parabén, etyl-parabén a izobutyl-parabén. Zo zahraničných štúdií vyplynulo podozrenie, že majú estrogénny potenciál - po vstrebaní sa do tela si osvoja mechanizmus fungovania estrogénov, čím narušia celý hormonálny systém. To môže viesť k predčasnému nástupu puberty u chlapcov a dievčat, rakovine prsníkov u žien alebo k zníženiu množstva a pohyblivosti spermií.
  • BEZ SULFÁTOV SLS A SLAS. Sírany (Sulfáty - Sodium Lauryl/Laureth Sulphate) (SLS/SLES): Vďaka silnej peniacej formule sú obľúbenou chemikáliou vo všetkých kozmetických prípravkoch, kde je pena žiadaná. Pridávajú sa do sprchových gélov, šampónov, tekutých mydiel či zubných pást. Ide o leptavý čistiaci prostriedok, ktorý sa v automobilovom priemysle používa na odmasťovanie motorov alebo na čistenie v autoumývarniach. Zapríčiňuje svrbenie pokožky, poškodenie vlasových folikúl či podráždenie očí. Sulfáty môžu byť zodpovedné aj za depresie a tráviace problémy. SLS poškodzuje ochrannú funkciu kože, vedie k oddeľovaniu jej vrstiev a tvorbe zápalov. V kombinácii s inými chemikáliami sa mení na potenciálny karcinogén. V tele sa udržiava až päť dní po použití výrobku, jeho nadbytok sa tak následne hromadí v srdci, pľúcach aj pečeni.
  • BEZ MINERÁLNYCH OLEJOV. Minerálne oleje (Mineral oil, alebo aj Parafinum, Parafinum Liquidum, Petrolatum, Silicone Quaterniu, Methylsilanol, Microcristalina, Ceresin, vazelína): Ide o deriváty ropy, ktoré upchávajú póry, a tak bránia prirodzenej funkcii pokožky pri zbavovaní sa toxínov. Blokujú dýchanie kožných buniek, spomaľujú ich vývoj, čím spôsobujú predčasné starnutie. Pridávajú sa do telových a pleťových krémov. Ich účinok je klamlivý - priťahujú vlhkosť na povrch pokožky, čím budia dojem dobrej hydratácie – ide však len o škodlivú plastovú „fóliu“. Okrem toho sú návykové a silno rakovinotvorné.
  • BEZ DEA. Dietanolamín (DEA), trietanolamín (TEA) a monoetanolamín (MEA): Ide o chemikálie, ktoré narúšajú hormonálny systém a  v kombinácii s nitrátovou skupinou sa z nich stávajú karcinogény (nitrosamíny). Nájdete ich v hydratačných prípravkoch, opaľovacích krémoch alebo farbách na vlasy. V rámci EÚ je ich používanie už značne obmedzené, v USA sa však bežne používajú a to aj napriek tomu, že štúdia Národného toxikologického programu Spojených štátov z roku 1997 zistila rakovinotvorné účinky týchto látok aj bez nitrátovej skupiny.
  • BEZ GMO, geneticky modifikovaných rastlín.
  • BEZ NIKLU, chrómu, kobaltu
  Napíšte vlastné hodnotenie
  Hodnotíte:Anti-frizz šampón a maska na vlasy s arganovým olejom
  Vaše hodnotenie

  Related products

  Skontrolujte položky, ktoré chcete pridať do košíka alebo
  Copyright © 2013-2018 Dany Vital, s.r.o.Všetky práva vyhradené. Stránku vytvoril a prevádzkuje OPTIMAT.SK